25 jaanuar 2015

Pidu! / The Party (1968)

Edetabeleid lugedes on kaks varianti, kas noogutad tunnustavalt kaasa, et küll sellel koostajal on ikka hea maitse või siis vangutad pead, et no see tont ei tea asjast halligi. See konkreetne nimekiri algas tegelikult hästi. Filmid, mille uusversioonid oleksid vinged. 5. koht - Düün. Ilmselge. Ning siis kiskus joonelt võssa. 4. koht - Hommikueine Tiffany juures. Ning põhjuseks Mickey Rooney mängitud Mr. Yunioshi.
hetkel teeb Blake Edwards nalja söömishäiretega inimeste üle. Häbiväärne.
Oi kurja, kui on midagi veel tüütumat kui poliitik, kes ei julge sellepärast midagi vastuokslikku öelda või teha, et hääled võivad kaotsi minna, siis on need tavalised inimesed, kes mingist sisemisest sunnist asju parendama kipuvad. Harriett Beecher Stowe kirjutas ühest tugevasti päevitunud sootunnusteta isikust, who liked it rough. Willendorfi Veenust ei taha keegi photoshoppida? Mul neid poliitkorrektseid mõtteid ja avaldusi lugedes on alati selline tunne, et ettepaneku tegija peab ennast ainukeseks targaks, kes kõiki teisi kaaskodanikke igasuguse mõtlemisevõime puudumises kahtlustab ja neid oma üllameelse tegevuse läbi hirmsast kahjust päästa üritab.
siin vihjab Blake Edwards, et indialased on ullikesed. Häbiväärne.
Uskuge või mitte, aga üks keskmine valge mees ei lesigi ainult diivanil, telekapult ühes ja poolik õlu teises käes ega emiteeri väikese lehmakarjaga võrreldavas mahus kasvuhoonegaase. Vähemalt mitte kogu aeg. Ma täitsa usun, et slavery is bad, m'key ja Harlemis oma brother from another mother neegriks kutsumine võib kahjulikuks osutuda, ning et kõik pilukad ei lalisegi nagu kaheaastased. Iga terve mõistusega inimene saab sellest aru. See, et inimesed ei käi ringi siltidega "Mina olen Pipi Pikksuka neegrikuningast isa", ei tee valvetsensori tegevust vähem taunimisväärseks.
Blake Edwardsi arvates on indialased üks räpane rahvas. Häbiväärne.
Eriti veel, kui Mickey Rooney ise ütleb - "Never in all the more than 40 years after we made it -- not one complaint. Every place I've gone in the world people say, "God, you were so funny." Asians and Chinese come up to me and say, "Mickey, you were out of this world."
nüüd mõnitatakse seksuaalvähemusi. Häbiväärne,
ja uuesti. Eriti häbiväärne.
Ning olemegi jõudnud Blake Edwardsi järgmise poliitiliselt ebakorrektse filmini The Party, kus Peter Sellers mängib indialast - pruuniks värvitud näoga, kaks meetrit laia naeratuse ja klassikalise kõnekeskuse aktsendiga, nagu filmidest nähtud. Hrundi V. Bakshi, kelle sugulusside inspektor Clouseauga on ilmselge, suundub pärast plahvatuslikku võttepäeva peole, kus teda küll keegi ei tunne, aga saavad tundma. Üks ebasobiv nali teise otsa. Kindlasti on seda näinud Rowan Atkinson ja võib oletada, et ka Mel Brooks. Muhe jant, ainult et teleri kõrval peab olema suur plakat kirjaga Kõik indialased ei ole sellised!!!

Blake Edwardsi arvates ei sobi head nalja mitu korda rääkida...
aga blondiinide üle naerda on ilus. Häbiväärne.
NARKOOTIKUMID!?!? kus on tsensorite silmad olnud?
Titanicu hukk oli ilmselgelt Blake Edwardsi jaoks üks suur naljanumber
ja viletsa tantsuoskusega inimesed ei võigi kodust väljas käia vä?
veits püüab eelnevat siluda
ja lõpetuseks lihtsalt üks ilus auto.

0 comments: