08 veebruar 2015

Kino peab saama!

Postimees lükkas sellest neljapäevast käima oma kino.

Postimehe kino keskendub kodumaise filmitoodangu paremikule. Eestis tehakse palju häid filme,
mis esinevad edukalt festivalidel, aga paraku on neid väga keeruline näha.
Postimehe kino toob igal nädalal vaatajateni vähemalt ühe uuema filmi, mida saab vaadata neljapäevast pühapäevani.
Kuigi keskendume Eesti filmidele, ei pane me kätt ette ka välismaistele kvaliteetfilmidele


Väga tänuväärt ettevõtmine, mõned tunnid veel on võimalik vaadata kahte lühifilmi, ühte dokumentaali ja erootiliste sugemetega liivaanimatsiooni. Maitse maitseks, ma kaks filmi vaatasin ära, kehitasin õlgu ja keeldusin kulutamast pooltundi kajaka elu võimalikkusest linnadžunglis teada saamiseks. Aga ma kindlasti ootan huviga, mida uut järgmiseks pakutakse. Ja ma väga tahaks loota, et see on järgmine samm selles suunas, et ma ühel hetkel saan võtta ette Eesti Filmi Andmebaasi lehe ja vaadata sealt siis, kui ma tahan, seda, mida tahan. Mõnda aega tagasi näituseks oli suur tahtmine vaadata Ukuarut - aga palun, 2,20€ 1973. aasta 640x480 (ilmselt) resolutsiooniga kinopildi eest, vaata 48 tunni jooksul niipalju kui kulub. Ma miskipärast arvan, et see ei ole eriti tihti laenutatav film. Ja seda varianti pakub mulle mingi äriettevõte. No peab olema ka lihtsamaid viise inimeste käest raha äravõtmiseks, kui mustvalget ugridoomi digitaliseerides ja lootes, et neid, kes ei viitsi oodata kuni mingi konkreetne film ETV2 peal näitamisele tuleb, robinal su veebilehele sadama hakkab.
Ma olen konkreetse filmi vaatamise eest nõus maksma kas kinos või kui ma saan vastu füüsilise andmekandja või Blu Ray pildikvaliteedi eest. Ma olen aga nõus maksma mingit kuutasu selles eest, kui mulle tehakse selle eest lahti andmebaas. Elioni kodulahenduse kasutajana ma tegelikult juba teengi seda. Aga kuna ka Elion on äriettevõte, siis mingi Ukuaru neid väga ei kõiguta. Nii et selle pärast ma loodangi, et Postimehe algatus ja Eesti Filmi andmebaasiga möllavale Hagi Šeinile antud Kultuurkapitali aastapreemia teevad võimalikuks selle, et ma saan suvalisel hetkel minna ja vaadata midagi täpselt nii masendavat kui tuju on.
Ja veel ma loodan, et tarkvaraarendajad jõuavad niikaugele, et ma saan neid andmebaase kasutada teleri enda brauseriga. Postimehega ma jõudsin niikaugele, et sain "play" ära vajutada, aga pilt jooksma ei hakanud. Ja telefonis käima pannes ei ole seda funktsiooni aktiveeritud, et ma saaks pilti juhtmevabalt telerisse jagada. Kui ma ei teaks, et neid asju peab saama lihtsamalt ja mugavamalt, siis võibolla ma kõrvetaks siiamaani kõik asjad esmalt arvutis plaadi peale ja siis vudiks sellega teise tuppa maki manu.
Nii et arenguruumi on, aga suund on õige.
temaatiliselt korrektne kuvatõmmis

1 comments:

Anonüümne ütles ...

Tervist! Ehk on veidi off-topic, kuid ei leidnud paremat kohta blogi kiitmiseks. Lugesin just seda Postimehe filmide teemat ja sain ka sellest teada. Ise püüan veidi kirjutada krimisarjade teemadel - Krimisarjad.