27 september 2011

Legend vägevast seebist / Legend of the mighty soap (2011)

Ma ei tea kuidas teil, aga minul juhtub küll vahel, et on mingi lahe üritus ja ma saan selle toimumise kohta teada mingil hetkel hiljem. No et loen kellegi blogist, kuidas tema käis ja hull lahe oli või seisan rohelist tuld oodates foori all ja pilk langeb reklaamplakatile või kuulen raadiost kuidas bänd ise kiidab, et küll oli eile Tartus vinge esinemine.
Täna on teie kord. See lahe üritus, mille raames Legend vägevast seebist näitamisele tuli, on ära olnud. Athena kino teine hooaeg on avatud ja seansid käivad nagu kellavärk, aga Andrew Bondi seal teie küsimustele vastamas ei ole. Ja kui te just nimetatud härraga samas koolis ei käi on suhteliselt väike võimalus, et te tema tulevaste tööde kohta filmihuviliste seltskonnas midagigi öelda oskate. Küllalt tõenäoliselt ei oska te tema seniste töödegi kohta midagi öelda. Neid ei ole küll palju ja need ei ole ka ükski filmiajalugu muutev teos, aga niipalju potentsiaali on neis töödes, Vene Suuruses kohe eriti, ja Andrew enda jutus küll, et tema tulevastest filmidest võiks saada eesti filmiajaloos olulised teosed.

The Russian Size from Andrew Bond on Vimeo.


Konkreetsest seebi-filmist rääkides, siis suunatud on ta nooremale vaatajaskonnale või hirmunud välimaalasele, kes seisab esimest korda silmitsi piinamismeetodiga, mis hõlmab endas väikest hämarat ruumi, tulist kuhja maakive ja kojamehe luuda, mis endale lehed on suutnud kasvatada. Aga lahe vaatamine ka juhul, kui te neisse kahte sihtrühma ei kuulu. Eriti just pildikeele poolest. On näha, et tegijatele on raha olnud ja meeldiv on tõdeda, et sellega on midagi mõistliku osatud peale hakata. Ideed oleks muidugi töötanud ka niisama, ka siis kui Andrew esialge soov trash film teha oleks töösse jäänud, aga ma väga ei kujuta ette, kuidas oleks näiteks tolmuimeja stseen low-budget variandis välja näinud. Väga ei usu, et parem.Igatahes, hoidke silm peal nii Athena tegemistel kui ka Andrew Bondil.

0 comments: